A tréner kiválasztásában az objektív szempontokon kívül (mint például lokáció, tréningkínálat, módszertan, ár) sokszor szubjektív megfontolások is szerepet játszanak. Mi most e kettőben egyszerre leszünk a segítségedre azzal, hogy bemutatjuk a mi módszereinket. Hogyan dolgozik a Skillbenderz?
Nem dolgozunk dobozos tréningekkel, csak alap keretekkel, amelyeket alapos kikérdezés, igényfelmérés alapján töltünk meg tartalommal. Nem mulasztjuk el a résztvevők felmérését, fejlődési céljainak feltérképezését sem. Azaz a tréning kidolgozásakor sosem támaszkodunk kizárólag a vezetői igényekre, hanem azokat összevetjük a csapat szükségleteivel. Ez Számotokra nagyon hasznos tanulságokkal szolgálhat, hiszen egy külső szemlélő sokszor olyat vesz észre, amire a mindennapokban nincs lehetőség. Így pedig hatékonyabban, célirányosabban tudunk fejleszteni.
Nem dolgozunk egyszerre 12, kivételes esetben 15 főnél többel, mert nem hatékony. Az a célunk, hogy mindenki szót kapjon a tréningen, hiszen akkor tud aktívan hozzátenni a munkához, akkor érzi azt, hogy ő is formálta a tréninget. Márpedig az a cél, hogy a tréning végére közösen jussatok a működésetek magasabb minőségéhez. Ahhoz, hogy mindenki aktív legyen, és megszólaljon, meg is teremtjük az elfogadó, támogató közeget. Többek között azzal, hogy nem mindenáron kell megszólalni.
Nem szónokolunk a tréningen, csak a témához szükséges legfőbb elméleti tudnivalókat mondjuk el. Azokat is inkább Veletek beszélgetve, kutatásokkal alátámasztva, gondolatébresztőkkel tarkítva.
Szintén álláshirdetés tréning, a csapat fegyelmezett, profi szakemberekből állt. Annyira fegyelmezettek, hogy még pénteken sem bliccelik el az álláshirdetések feltöltését, hátha az álláskeresők a hétvégén érnek rá keresni. Csakhogy a statisztika szerint a hét elején, és bizony, munkaidőben keresgélünk új-jobb lehetőséget. A pár perces statisztika-ismertetés hatékony jégtörőnek bizonyult.
No, természetesen nem úgy kell érteni, hogy csapot-papot otthagynánk, és nem is úgy, hogy asszertivitás helyett a makraméról kezdünk értekezni. Hanem úgy, hogy az itt és mostban gyakran derülnek ki olyan, a csoportdinamikát érintő jelenségek, amelyek feldolgozása nélkül nem tudtok továbbhaladni, fejlődni.
A tréning után megkérdezzük Tőletek, hogy ez volt-e, amit akartatok, és további anyagokat is adunk, valamint átküldjük a minden esetben egyedi prezentációt, tele forrásokkal és továbbvezető információkkal. Egy-két hónap után pedig rákérdezünk, sikerült-e beépíteni a megszerzett készségeket a mindennapi működésetekbe.
Nyelvtanulói motivációkat, technikákat, önbizalmat fejlesztő tréning végén megkérdeztük a csapatot, ki mennyire változott a tréning során. Sokakban megindult valami, de természetesen a frissen megtanult technikákat, frissen átkeretezett hozzáállást nem lehet egyik pillanatról a másikra átültetni a napi rutinba. Ezért hoztunk létre egy olyan online közösséget, ahol a tagok egymásnak számolnak be arról, hogyan haladnak, és támogatják az elakadókat.
Írj nekünk, és 3 munkanapon belül felvesszük Veled a kapcsolatot. Figyelmesen meghallgatjuk az igényeteket, és ehhez ajánlunk tréningcsomagot és modulokat. Kérdőívvel és interjúkkal részletesen felmérünk Titeket, és ennek alapján szabjuk Rátok a tréninget vagy a fejlesztési folyamatot.
Gondolkodjunk közösen, milyen készségek és eszközök lendítik a cégedet a fenntartható siker felé!